Jak poznat kvalitně prodloužené řasy?

11.02.2020

Rozhodla jste se, že by jste si ráda nechala prodloužit řasy? Proto Vám předám moje letité zkušenosti jako lash stylistka a zároveň nositelka prodloužených řas.

Přestože je v dnešní době prodlužování řas nesmírně populární a nabízí to čím dál více salónů, je stále málo opravdu dobrých řasových stylistek. Často se v salonech setkávám, že čas je na úkor kvality. Velmi mě znepokojuje, že jiné řasové stylistky svoji práci odbydou jen proto, aby co nejvíce zkrátily čas služby a tím pádem obsloužily více zákaznic.

Dalším kamenem úrazu je to, že na trhu jsou volně dostupné materiály k prodlužování řas, což vede k tomu, že řasy zkouší lepit i naprostí amatéři bez jakéhokoliv proškolení. Takže pozor na ně! Můžou napáchat více škody než užitku.

Ale jak poznat, kde si nechat řasy prodloužit, aby jste neutratila plno peněz a pak byla nešťastná?

1) Podívejte se na fotky prací dané lash stylistky

Tady je možné poznat nejvíce chyb. Hlavně na fotografiích focených zvrchu při zavřeném oku. Dále má každá lash stylistka jiný styl práce. Proto je důležité se před návštěvou salonu podívat na fotky, jestli se Vám její styl práce líbí a dokáže splnit, co od ní očekáváte. Ale i tady pozor! Jsou lash stylistky, které jsou tak nepoctivé, že si dovolí pyšnit se cizí prací.

2) Příliš nízká cena je podezřelá

Já na Vašem místě bych si nenechala prodlužovat řasy přes slevomaty nebo za nápadně nízkou cenu. Může to značit, že je lash stylistka nezkušená a teprve se učí řasy prodlužovat. Nebo ještě hůře, že žádnými školeními neprošla a používá nekvalitní materiál. Uvědomte si, že práce je v blízkosti očí!

3) Libovolně nalepené řasy bez konkrétního udaného směru

Jistě jste se již na někom setkaly, že řasy vypadaly jakoby roztřepané, nepravidelné a neupravené. Jedná se o špatně provedené řasy, které kromě nepěkného vzhledu budou i hůře držet nebo se budou nepohodlně nosit.

4) Několik slepených řas dohromady

Zde pozor, aby jste si nepopletla pojmy. Tímto nemyslím několik řas nalepených na jedné přírodní řase. Tato technika se nazývá objemová, kde jsou používány tenké a lehké řasy, aby nedošlo k poškození přírodních řas. Chci upozornit na několik slepených Vašich přírodních řas lepidlem a umělými řasami k sobě. Tato chyba hrozí i u objemové techniky. Poznáte to tak, že řasy se při odrůstání začnou různě kroutit na strany, můžou tahat a při vypadnutí vidíte více kořínků Vašich přírodních řas.

A nyní vysvětlím. Každá řasa má svůj životní cyklus a jejich slepováním mezi sebou není jejich přirozený růst možný. Takto nalepené řasy poškozují přírodní řasy a způsobují pocit nepohodlí. Tato chyba se začne projevovat převážně po pár dnech nošení, kdy řasy které by už chtěly přirozeně vypadnout tak nevypadnou, protože jsou slepené v trsu. Stává se, že jedna přírodní řasa drží trs několika uvolněných řas. Může se to zpočátku projevit i delší výdrží a pak začnou vypadávat "masově". Je to způsobeno tím, že nevypadnou jak by měly, postupně, ale poté vypadnou všechny dohromady v jednom trsu. Na daném místě se takto objeví místo bez řas nebo s pár malinkatými řasami. Ve výsledku to může fungovat i jako depilace, protože rostoucí řasa tahá jinou řasu a proto také dříve vypadne. A to Vám za to přece nestojí, poškodit si vlastní přírodní řasy a zažívat nepříjemné pocity při nošení. Nebo ano?

5) Nalepené řasy dotýkající se víčka

Za prvé, lepidlo určené k prodlužování řas není určeno ke kontaktu s kůží. Z toho důvodu může vzniknout zarudnutí a svědění víčka. Může vyvolat i alergickou reakci. A za druhé, taková řasa bude způsobovat pocit píchání, těžkosti a tlaku. Převážně po ránu, kdy jsou oči nateklé. Správně nalepené řasy mají být aplikovány ve vzdálenosti 0,2 až 1 mm od víčka.

Tak snad jsem Vás od prodloužení řas neodradila :-) Prodloužené řasy jsou výborná a praktická věc. Jen je potřeba vybírat s rozmyslem.

MONIKA HLÁVKA - mikropigmentace, kosmetika, lash filler
Všechna práva vyhrazena 2021
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky